Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mezi finalisty ankety Zelené auto roku 2014 chybějí elektromobily

News

18.10.2013

Jedna z nejsledovanějších anket na světě zná pětici finalistů. Zeleným autorem roku se nicméně nestane žádný elektromobil, BMW i3 nebo Tesla Model S se mezi nejlepší neprobojovaly.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kromě vyhlášení Světového nebo Evropského auta roku je jednou z nejprestižnějích soutěží také Zelené auto roku. V dnešní době je vítězství v této anketě velmi prestižní, jelikož emise a spotřebu řeší prakticky všichni. Zatímco v roce 2011 byl „nejekologičtějším“ vozem elektromobil Nissan Leaf, nadcházející ročník se musel bez elektroaut obejít. Překvapivě tak mezi nejlepšími chybí BMW i3 nebo Tesla Model S, o které mají zákazníci velký zájem. U BMW například evidují přes 8000 objednávek, Tesla se zase stala nejprodávanějším zářijovým automobilem v Norsku, když porazila takovou kapacitu, jakou je Volkswagen Golf.

Elektřina nicméně nevyklidila pole úplně, mezi finalisty totiž najdeme Hondu Accord plug-in hybrid se spotřebou necelých 4,9 litrů na 100 kilometrů. Dalšími zástupci japonské školy jsou nová Mazda 3 s motory Skyactiv nebo jedenáctá generace Toyoty Corolly Eco. Poslední dvojici tvoří turbodieselové modely Audi A6 TDI a BMW 320d.

Finále ankety Zelené auto roku 2014 proběhne v rámci autosalonu v Los Angeles příští měsíc.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: