Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

AMG si mne ruce, čtyřkolky válcují zadokolky

News

17.10.2013

Společnost AMG si pochvaluje uvedení nových modelů s pohonem všech kol. Na některých trzích tvoří modely AMG s 4Maticem až 90 % všech prodaných aut. Díky velkému zájmu se jako čtyřkolky představí také budoucí BMW M5 a M6.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pohon všech kol u vozů AMG není žádnou novinkou, vždyť takové ML 63 AMG nebo G 63 AMG ani jinak nekoupíte. V rámci modernizace se systém pohonu všech kol 4Matic podíval i do třídy E, modelu CLS nebo nové třídy S s přídomkem AMG. A vypadá to, že čtyřkolky si zákazníci během pár měsíců doslova zamilovali. Na některých trzích se prodá až 90 % všech E 63 AMG se systémem 4Matic. Za tímto číslem stojí i fakt, že ostřejší verze S s vyšším výkonem ani jako zadokolky nekoupíte. Zdá se tedy, že nastává doba čtyřkolková i u výkonných limuzín.

Pohon všech kol je jedinou možností také u modelů A 45 AMG  a CLA 45 AMG, nejinak tomu bude i plánovaného GLA 45 AMG. Podle Tobiase Moerse, výkonného ředitele společnosti AMG, se však zadokolek přece jen dočkáme, a to zejména u modelů zaměřených na okruhy. Plánované kupé SLC si tak nejspíše zachová tradiční uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

Popularita čtyřkolem AMG bude mít zcela jistě přesah i ke konkurenčním automobilkám. U Audi si výkonný vůz ani jinak než s pohonem všech kol nekoupíte, na řadě je tak logicky BMW M. O tom, že nové generace M5 a M6 budou k dispozici i se systémem xDrive, tak netřeba spekulovat, to je prakticky potvrzená informace. Modlit se tak můžeme za to, aby se pohon všech kol nenastěhoval také do menších M3 a M4.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: