Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rolls-Royce Ghawwass Phantom Coupé: luxusní potápěč

News

17.10.2013

Výrobce nejluxusnějších automobilů Rolls-Royce představil speciální edici svého modelu Phantom Coupé. Vůz s přídomkem Ghawwass, což v arabštině znamená potápěč.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Rolls-Roycu patří již dlouhá desetiletí pověst výrobce těch nejluxusnějších automobilů na světě. Ačkoliv se mnozí před několika lety obávali, že díky převzetí německou společností BMW Group ztratí tradiční britská značka významnou část svého kouzla, nicméně opak byl pravdou. Automobilce se daří lépe než kdy jindy, díky financím a vyspělé technice se navíc daří odrážet útok konkurenčního Bentley. V současné nabídce najdeme hned pětici modelů. Nejstarší z nich Phantom je na trhu již 10 let, nicméně po stránce luxusu se mu může rovnat jen opravdu máloco. Kromě klasické limuzíny se v roce 2007 představil také Phantom Drophead Coupé, o rok později pak dorazil také Phantom Coupé.

A právě posledně jmenovaný Rolls se nyní představuje ve speciální edici Ghawwass, což je arabský výraz pro potápěče. Ghawwass Phantom Coupé sice není vybaven sadou kyslíkových lahví nebo na zakázku ušitým neoprenem, nicméně motivy moře zde najdeme. Vůz je totiž vyveden v tyrkysově modrém laku s názvem Turchese, jehož odstín najdeme i v interiéru. Tento lak má připomínat barvu vody v Perském zálivu, ostatně sama edice Ghawwass je primárně určena pro zákazníky z Arabského poloostrova, kde jsou Rolls-Royci velmi populární. V luxusní kabině pro čtyři cestující dominuje kombinace měkké kůže a perleťového obložení.

Rolls-Royce nijak blíže nespecifikoval cenu, ta bude každopádně přesahovat 10 milionů korun. Pokud je tato částka nad vaše síly, nesmutněte, takový Rolls-Royce Wraith vás vyjde o několik milionů levněji. A ještě k tomu všemu budete rychlejší než Phantom Coupé.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: