Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Nissanu Almera dostane také ostrou verzi nismo

News

17.10.2013

Nový hatchback od Nissanu spadající do segmentu C vyjede také ve verzi nismo. Ostřejší GT-R od Nissan Motorsport se pak představí již příští měsíc.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissan má se svou divizí Nismo velké plány. Na našich silnicích zatím můžeme potkat pouze Juke nismo a 370Z nismo, nicméně již příští měsíc se na autosalonu v Tokiu představí také vrchol celé značky v podobě modelu GT-R nismo. O jeho technických vlastnostech zatím nemáme příliš informací, jistotou však je vyšší výkon a nižší hmotnost. Větších změn dozná také aerodynamika, na kterou si posvítili specialisté z týmu Williams F1. Nissan GT-R nismo se představí po boku dvou konceptů, jeden z nich dostane radikální design, ten druhý pak vsadí na retro vzhled.

Z pohledu běžného zákazníka nicméně bude zajímavější zcela nový model, který nepřímo naváže na Almeru. Nissan se tak vrátí do segmentu C, který kdysi opustil ve prospěch crossveru Qashqai. Nicméně právě nižší střední třída tvoří v Evropě až 30 % všech prodejů, proto ji nesmí žádná automobilka ignorovat. Nový hatchback dostane také nové jméno, název Almera tak velmi pravděpodobně skončí v propadlišti dějin. Kromě běžných verzí plánuje japonská automobilka také konkurenta pro Volkswagen Golf GTI, na jehož vzniku by se podílela divize Nismo. O rozhýbání tohoto vozu se zcela jistě postará přeplňovaný čtyřválec, který by mohl vycházet z motoru 1.6 DIG-T. Na opačném pólu nabídky pak bude stát úsporná verze se spotřebou okolo 3,2 litru na 100 kilometrů.

Z nového hatchbacku se má stát jeden z páteřních modelů značky Nissan nejen na evropském trhu. Příští rok navíc bude také ve znamení druhé generace Qashqaie, díky kterému se Nissanu v Evropě něbývale daří.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: