Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda ukončí v Evropě prodej modelů Insight a CR-Z

News

16.10.2013

Kvůli mizivé poptávce zvažuje Honda ukončení prodejů dvou hybridních modelů – Insight a CR-Z. V Evropě se tyto vozy nesetkaly s velkým ohlasem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zatím není jasné, zda se jedná o spekulace, nebo je to již hotová věc. Honda totiž zvažuje, že ukončí na našem kontinentu prodej dvou svých hybridů. U modelu Insight nás to zas až tolik nepřekvapuje. Tento vůz se měl postavit Toyotě Prius, nicméně jak to dopadlo, asi netřeba zmiňovat. Za neúspěchem stojí nejen vysoká cena nebo téměř neotřesitelná obliba turbodieselů u Evropanů, ale také chabý výkon Insightu. Ten totiž disponoval atmosférickým čtyřválcem 1.3 i-VTEC  a elektromotorem. Kombinovaný výkon obou jednotek byl pouhých 75 kW/102 koní, točivý moment pak vcelku dostatečných 200 N.m. Průměrná spotřeba vozu se dle tabulkových hodnot pohybovala okolo 4,3 litru, což je 99 gramů oxidu uhličitého na jeden ujetý kilometr. Dnes těchto hodnot dosáhne pomalu každý druhý turbodiesel.

Druhá Honda, které hrozí konec, je hybridní kupé CR-Z. Před představením jsme se na tento vůz moc těšili, doufali jsme totiž, že by mohl alespoň částečně navázat na model CR-X z 80. a 90. let. Nicméně místo točivého atmosférického motoru jsme se dočkali hybridní pohonné soustavy v čele s motorem 1.5 i-VTEC, který společně s elektromotorem dával výkon 100 kW/136 koní a točivý moment 190 N.m. Ve výsledku se vlastně nejednalo o špatný vůz, ba naopak. CR-Z totiž bylo zábavné a mrštné kupé, jehož kvality sráží snad jen nižší výkon a po zahájení prodeje také relativně vyšší cena.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: