Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Range Rover Evoque XL vyjede v roce 2016

News

16.10.2013

Velmi úspěšné SUV Range Rover Evoque dostane za tři roky také větší verzi. Tak se zařadí přímo pod nový Sport, který se představil před několika měsíci.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Land Roveru, stejně jako spřízněnému Jaguaru, se v indických rukách daří náramně. Nová vlajková loď v podobě Range Roveru se ani nestačí vyrábět, podobně na tom zcela jistě bude i verze Sport, která by konečně měla být plnohodnotným luxusně-sportovním SUV. Nejprodávanějším modelem exkluzivnější větvě Land Roveru nicméně stále zůstává model Evoque, který se zákazníkům trefil do vkusu na 100 %. Vůz těží především z velmi atraktivního designu, jenž inspiroval i větší a dražší modely. V současné době se kromě pětidveřové verze nabízí také třídveřový Evoque. Tuto dvojici by za tři roky měl doplnit ještě Evoque XL, tedy prodloužená a odlehčená verze tohoto modelu.

Novinka bude postavena na hliníkové modulární platformě, díky které Range Rovery shodily až 400 kilogramů. Podobně na tom bude i Evoque XL, který by měl být o několik desítek, možná i stovek kilogramů. Vůz se má navíc stát nejekonomičtějším modelem z řady Range Rover, kromě již zmiňované lehké platformě za to bude moci také nová řada čtyřválcových motorů, které Land Rover vyvíjí společně s Jaguarem.

Verze XL se ovšem nedočká pouze Evoque, ale i samotný Range Rover. Automobilka tak hodlá vyjít vstříc především čínským zákazníkům, kteří podobné verze vyžadují. V Číně je totiž běžné, že majetnější lidé si pořizují soukromé řidiče a sami pak usedají za sedadlo spolujezdce. Tento trend ovšem neplatí jen u opravdu luxusních vozů, ale i u těch levnějších, například u Škody Superb, která je ovšem svým prostorem na zadních sedadlech pověstná.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: