Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW řady 1 GT odchyceno také v sedmimístné verzi

News

16.10.2013

První sériové BMW, které bude mít pohon předních kol. Tuto vizitku dostane chystané MPV, které se kromě pětimístně verze objeví také se sedmi místy.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Již příští rok se veřejnosti představí nové BMW řady 1 GT, které se stane prvním mnichovským vozem s pohonem předních kol. Novinka totiž bude postavena na platformě UKL1, kterou dostalo i MINI třetí generace. Praktické MPV od BMW bude částečně vycházet z konceptu Active Tourer (Outdoor). A ačkoliv je segment víceúčelových automobilů spíše na ústupu, zdá se, že v prémiovém segmentu je to naopak. Kromě BMW totiž představí podobný model i konkurenční Audi, Mercedes už ve své stáji má třídu B, která se brzy ukáže také v sedmimístné variantě.

Sedm cestujících pobere také BMW, které nabídne prodlouženou verzi modelu 1 GT. V tomto případě by se jedním z hlavních konkurentů mohl stát Ford S-MAX, který v roce 2014 dostane nástupce. Dalším „pošlápáním“ tradic mnichovské značky budou tříválcové přeplňované motory 1.5 TwinPower Turbo, které se budou nabízet v zážehové i vznětové verzi. V budoucnu se tyto jednotky velmi pravděpodobně podívají také do větší řady 3.

První prototypy se prohánějí okolo Nürburgringu, kde automobilka ladí zejména podvozek. Protože i přes přítomnost pohonu předních kol se zcela jistě bude jednat o řidičsky zajímavé auto, tedy v rámci možností, samozřejmě.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: