Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

O BMW i3 je zájem, automobilka eviduje až 8 tisíc objednávek

News

15.10.2013

Elektromobily zažívají první vlnu zájmu. Například takové BMW i3, první sériový elektromobil v historii značky, sice začíná na 900 000 Kč, nicméně automobilka již eviduje přes 8 tisíc závazných objednávek.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Elektromobily měly symbolizovat novou éru automobilismu. První vážnější pokusy z před několika let však dopadly, řekněme, velmi neslavně. Nissan Leaf sice v roce 2011 vyhrál anketu Světové auto roku, nicméně prodeje byly maximálně na 50 % toho, co předpovídala automobilka. Teď se ovšem zdá, že ten pravý zájem ze strany zákazníků se začíná objevovat nyní. V létě představené BMW i3, které je mimochodem prvním sériovým elektromobilem v historii mnichovské značky, sice není se svou cenovkou začínající na 900 000 Kč nejlacinější, nicméně extravagantní vzhled a moderní technologie v čele s karbonem vyztuženými plasty (CFRP) evidentně funguje.

Ačkoliv se jedná výhradně o vůz určený do města a nejbližšího okolí, BMW prý eviduje již přes 8 tisíc objednávek a neočekávaně navyšuje výrobu. Kromě čistě elektrické verze bude k dispozici také model REX, tedy i3 s tzv. range-extenderem. Malý dvouválec pocházející z motocyklu funguje jako generátor elektřiny, díky čemuž se teoretický dojezd rozšíří ze 130 až 160 kilometrů na finálních 300 kilometrů. Na rozdíl od ostatních elektromobilů je BMW i3 celkem svižné, elektromotor o výkonu 125 kW/170 koní uděluje vozu dynamiku srovnatelnou s kompaktními hot hatchi. Však sami uznejte, zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,2 sekund není vůbec špatné. Vzhledem k maximální rychlosti 150 km/h tak bude i3 excelovat především na semaforech.

Již za několik týdnů nás čekají první jízdy s BMW i3, první dojmy vám pak přineseme již během listopadu. Musíme říci, že jsme celkem zvědaví.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: