Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai představí v roce 2015 sportovní značku

News

15.10.2013

Automobilka Hyundai plánuje za dva roky přivést k životu značku sportovních vozů. Korejský výrobce našel inspiraci u Nissanu a jeho divize Nismo, podobným směrem se tak vydá například i nová i20, která bude první vlaštovkou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před nějakými 10 lety byly korejské vozy tak trochu k smíchu. Hyundai a Kia nicméně udělaly za posledních několik málo let takový pokrok, že se mohou hrdě měřit se zavedenými evropskými nebo japonskými automobilkami. Zatímco Hyundai si dosud budovalo pověst výrobce kvalitních automobilů za rozumnou cenu, v nejbližší budoucnosti si do svého rejstříku přidá také image výrobce emociálně laděných aut. Největší korejská automobilka totiž v roce uvede řadu sportovně pojatých automobilů, které budou vycházet ze sériových automobilů. Prvním takovým vozem bude nová generace i20, která by tak mohla soupeřit s evropskými hot hatchi.

Hyundai totiž inspiroval japonský konkurent Nissan, který má velké plány se svou divizí Nismo (Nissan Motorsport). Podobným směrem by se rádi vydali i v Jižní Koreji. Image sportovních Hyundai má podpořit i anabáze ve světovém rallyovém šampionátu WRC, kde korejská automobilka již brzy plně nasadí i20 WRC. Dalšími modely v pořadí, které se dočkají továrního vylepšení, bude zcela jistě například Veloster, jehož verze Turbo nás tedy vůbec nepřesvědčila. Co nás ale zaujalo a v čem vidíme velký potenciál, je Genesis Coupé, dostupná zadokolka s velkým atmosférickým šestiválcem.

Oproti standardním modelům můžeme očekávat nějaké cenové navýšení, nicméně Hyundai se stále pohybuje v mainstreamu, který je dnes z pohledu zákazníka velmi výhodný.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: