Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Mazda 3 MPS dostane pohon všech kol

News

15.10.2013

Premiéra nové generace Mazdy 3 proběhla teprve před několika týdny a japonská automobilka již chystá ostrou verzi MPS. Oproti předchůdcům však dostane novinka pohon všech kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová Mazda 3 se ještě ani pořádně neprohání po evropských silnicích a japonská automobilka už plánuje představení vrcholu celé řady v podobě ostré verze MPS. O Mazdě 3 MPS zatím nemáme konkrétnější informace, nicméně podle všeho dostane vůz atmosférický čtyřválec o objemu 2,0 litru okolo 149 kW/203 koní. Oproti předchůdci, který poháněl přeplňovaný motor 2.3 DISI s výkonem 191 kW/260 koní je o pořádný rozdíl. Novinka navíc dostane také pohon všech kol.

Mazda 3 totiž využívá stejnou platformu jako populární SUV CX-5, tudíž bude instalace pohonu všech kol je možná a relativně nekomplikovaná. Pokud by se tyto zvěsti potvrdily, Mazda 3 MPS by rázem byla z pohledu evropského zákazníka jednou z nejatraktivnějších voleb v segmentu hot hatchů. Čtyřkolku totiž nabízí pouze Volkswagen Golf R, jenž se však cenově i výkonově bude pohybovat někde jinde. Implementace pohonu všech kol navíc dává naději, že by vůz mohl dostat i silnější motor. Přece jen 203 koní dneska nikoho už neohromí.

Zatím tedy nemůžeme definitivně potvrdit ani vyvrátit současné spekulace o motoru nebo pohonu všech kol. Mazda nicméně představí ostrou „trojku“ již tento prosinec, takže informací o tomto modelu bude jenom přibývat.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: