Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet Camaro Z/28 zajelo Nürburgring rychleji než Audi R8 V10

News

15.10.2013

Americká auta nemají zrovna pověst okruhových speciálů. Nicméně takový Chevrolet Camaro Z/28 asi nebude tak špatný. Legendární Severní smyčku na Nürburgringu totiž dokázal tento vůz zajet v čase 7:37,47, což je lepší výsledek, než například Audi R8 V10.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nürburgring se v posledních letech stal pro automobilky doslova magnetem. Kdo nezajel kolo na Nordschleife, jako by ani nebyl. Na více než dvacetikilometrovém okruhu se prohánějí modely od Škody, Volkswagenu, ale také od Porsche, Ferrari nebo BMW. Zelenému peklu se nevyhýbají ani americké automobilky. Naříklad takový Cadillac zde ladil aktuální generaci modelu CTS. A ačkoliv nemají americké automobilky zrovna nejlepší pověst, co se jízdních výkonů týče, občas dokáží překvapit.

V posledních dnech se na Nürburgringu předvedl Chevrolet Camaro ve verzi Z/28. Vůz je v tomto případě osazen osmiválcem LS7 o objemu 7,0 litru, který ze sebe vymáčkne 373 kW/507 koní a 637 N.m. Oproti Camaru ZL1 váží verze Z/28 o citelných 136 kilogramů méně, a to i díky standardně dodávaným kabron-keramickým brzdám od Bremba. Camaru Z/28 nechybí ani samosvorný diferenciál nebo podvozek nastavený na řádění na okruzích.

Chevrolet Camaro Z/28 zajel na Severní smyčce čas 7:37,47, což není na první pohled zas až tak zářný výsledek, nicméně pokud vezmeme v potaz, že například Audi R8 V10 nebo Lamborghini Murciélago LP640 byly pomalejší, je výsledný čas obdivuhodný. Zvlášť v tom kontextu, že základní cena Camara Z/28 je 56 000 dolarů (1 055 000 Kč).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: