Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin: Lagonda není ze hry, na řadě bude luxusní SUV

News

14.10.2013

Britská automobilka Aston Martin má stále zájem na znovuoživení značky Lagonda. Prvním novodobým modelem od Lagondy by mohlo být již dříve plánované luxusní SUV s technikou Mercedesu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před pár roky to vypadalo jako hotová věc. Aston Martin pomůže Mercedesu s vývojem nového Maybachu, německá automobilka naopak svým britským partnerům poskytne techniku třídy GL. V Astonu totiž uvažovali o výrobě nového luxusního SUV, které by ovšem nevyjelo pod značkou mateřské automobilky, ale pod názvem Lagonda. Jak ale jistě všichni víte, projekt Maybach byl pro neúspěch předčasně ukončen a ze spolupráce zbyly jen sliby.

Tedy až doteď. Značnou část podílu v automobilce Aston Martin totiž získal italský investiční fond Investindustrial, který měl s Mercedesem a společností AMG velmi dobré vztahy z doby, kdy obě strany spojily slavná jména Ducati a AMG. Ducati nicméně Investindustrial prodal konkurenčnímu Audi a zaměřil se na luxusní automobily. Spolupráce italského fondu a Mercedesu, potažmo AMG, tak začala nabírat nové a konkrétnější obrysy. Britský výrobce luxusních automobilů dostane v blízké budoucnosti nové přeplňované osmiválce pocházející právě od AMG. Podobnou spolupráci mají Affalterbachští například se společností Pagani, které dodávají jednotky od samého začátku. Kromě motorů dostanou budoucí Astony také německou elektroniku, která je velmi drahá na vývoj. Na oplátku poskytne Aston zhruba pětiprocentní podíl svému německému partnerovi. Celkem slušný obchod, co říkáte?

A vzhledem k relativně úzké spolupráci přichází na přetřes také SUV Lagonda. Vůz by se nezaměřil pouze na Range Rover, ale také na plánované Bentley Falcon, Lamborghini Urus nebo případné ultraluxusní SUV od Rollsu. Hlavními trhy by se stalo Rusko, Čína nebo Blízký východ, kde je poptávka po podobných vozech velmi silná.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: