Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi RS8 nebude, prý by nedávalo smysl

News

14.10.2013

Segment výkonných luxusních limuzín zůstane především v rukou Mercedesu S 63 AMG. U Audi totiž potvrdili, že model RS8 opravdu nechystají. Prý by nedávala smysl.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Některá auta vznikla z čistě racionálního hlediska. Těch se samozřejmě prodá nejvíce, zákazníci po takovém voze, který by splnil všechna jejich přání, touží. Pak jsou tu nicméně i auta, která vznikla čistě z rozmaru. Jedním takovým je například Mercedes-Benz S 63 AMG s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 430 kW/585 koní. Výkon hodný supersportu, nicméně třída S je primárně o luxusu a komfortu, které umí poskytnout cestujícím. Pokud nepočítáme opravdu luxusní limuzíny typu Bentley Flying Spur nebo Rolls-Roycu Ghost, je třída S od AMG prakticky jediným takovým vozem ve své kategorii. Dokonce i BMW se svou širokou škálou modelů M nemá na konkurenta ze Affalterbachu odpověď.

A svou troškou do mlýna nepřispěje ani Audi, které má sice ve své nabídce model S8, opravdu výkonnou limuzínu však postrádá, i když 380 kW/520 koní nezní také vůbec špatně. Podle Stephana Reila, šéfinženýra společnosti quattro GmbH, poskytují ostatní modely RS 20 až 25 % výkonu navíc oproti modelům S, což by v případě Audi RS8 znamenalo výkon někde okolo 456 kW/620 koní až 475 kW/646 koní. To už jsou čísla, kterými se ještě před několika lety pyšnily jen ty nejrychlejší a nejdražší supersporty světa.

Audi by jistě několik set kusů RS8 ročně prodalo, problémem jsou nicméně náklady na vývoj a výrobu nebo také emise, které by limuzína s více než 600 koňmi vypouštěla. Tak zatím můžeme doufat, že se jednou pochlapí například BMW, které by místo oblud typu X5 M/X6 M mohlo vyprodukovat i opravdu rychlou sedmičku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: