Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Jeep Cherokee stále trápí problémy s převodovkou

News

14.10.2013

Nová generace Jeepu Cherokee s kontroverzním vzhledem přídě měla jít do prodeje již v květnu. Problémy se sladěním devítistupňového automatu nicméně dodávky prvních kusů posunuly o několik měsíců. Navíc se zdá, že všem těžkostem není konec.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jako by byl nový Jeep Cherokee prokletý. Designéři nasadili vozu velmi kontroverzní tvář, která by mohl mnoho potenciálních kupců odradit. Pověsti vozu nepomohly ani technické problémy týkající se nové devítistupňové automatické převodovky. Stejně jako v případě Range Roveru Evoque je motor v případě Jeepu Cherokee usazen napříč, což znemožnilo instalaci prověřeného osmistupňového automatu od ZF. Chrysler, majitel Jeepu, tak přišel s vlastní převodovkou. Ironií je, že prakticky ve stejné chvíli, co ZF představilo svůj devítistupňový automat v Evoquu.

Chrysler v současné době eviduje okolo 12 000 závazných objednávek na Jeep Cherokee, nicméně ani jeden z budoucích majitelů se svého nového čtyřkolového miláčka stále nedočkal. Automobilka má totiž stále problémy se softwarem automatické převodovky. Že se nejedná o nějaké malé mušky, ale o pořádné masařky, naznačuje neustálé odkládaní oficiálního příchodu na trh. Nový Cherokee se měl totiž začít vyrábět již v květnu. Termín byl nicméně později posunut na červen, pak na konec září, ale i nyní, tedy v půlce října, nedodal Jeep ani jediný z objednaných vozů. Za vším stojí neschopnost softwaru převodovky adaptovat se na řidičův styl. Řazení tak není ani po několika tisících kilometerech tak hladké a sametové, jak by u Jeepu chtěli.

Zatím to nevypadá, že by trable s převodovkou vzaly rychlého konce, více než dvanáct tisíc zákazníků tak bude muset čekat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: