Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Edge bude v Evropě soupeřit s Tuaregem

News

14.10.2013

Globální modelová politika Fordu zahrne kromě běžných modelů typu Fiesta, Focus nebo Mondeo také větší SUV, které by soupeřilo s Volkswagenem Tuareg nebo novým Volvem XC90, jehož premiéra je naplánována na příští rok.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zatímco ještě před několika desítkami let se prakticky pro každý kontinent vyráběla jiná auta, dnešní trend velí naprostý opak. Globální strategie volí především americké značky, které se díky tomu snaží prorazit na velmi náročný evropský trh. Nicméně i náš kontinent má co nabídnout, proto tak ve Spojených státech jezdí na první pohled nezměněná Fiesta nebo Focus. Ostatně Ford svoji globální modelovou politiku dotáhl snad nejdále. Zpoza velké louže k nám tak v příštích letech zamíří nové Mondeo (v USA se prodává pod názvem Fusion), nástupce současného Mustangu nebo také velké SUV, které by konkurovalo Tuaregu nebo druhé generaci XC90.

Vůz použije platformu Mondea a postaví se tak nad aktuální generaci Kugy, navzájem si tak oba modely nebudou přímo konkurovat. Ford přiveze na starý kontinent také oposit v podobě kompaktního crossoveru EcoSport, jenž zamíří do stále populárnějšího segmentu B-SUV.

Valná část techniky modelu Edge bude pocházet z již zmiňovaného Mondea, očekávat tak můžeme například nový motor 1.5 EcoBoost. Ford velmi pravděpodobně představí také luxusnější verzi velkého SUV Edge s přídomkem Vignale. Jak jsme psali v minulém článku, modely Vignale dostanou kvalitnější materiály, pokročilejší elektronické asistenty, větší míru individualizace nebo bonusy v podobě pozvánek na vybrané soukromé akce.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: