Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Čínský Qoros plánuje modelovou expanzi

News

14.10.2013

Čínská automobilka Qoros hodlá na Evropu zaútočit s pestrou škalou modelů. Kromě kompaktního sedanu nebo kombi se dočkáme také sedmimístného SUV.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automobilky pocházející z Číny to neměly ve světě nikdy jednoduché. V drtivé většině případů se jednalo o velmi nepovedené kopie západních vozů, jejichž kvalita odpovídala standardům začátku pásové výroby v prvních desetiletích minulého století. Teď nicméně vtrhla na náš kontinent automobilka Qoros, která vznikla spojením čínského a izraelského kapitálu. Že se nejedná jen o nějaký výstřel do ztracena, značí i výsledky nedávného crash testu, který dopadl pro Qoros 3 sedan na výbornou, jako první čínský vůz totiž dosáhl na 5 hvězdiček.

Qoros 3 dostane ještě dvě další karosářské verze, kromě hatchbacku také velmi populární kombi, které půjde po krku Škodě Octavii Combi nebo Volkswagenu Golf Variant. Díky flexibilní platformě s rozvorem 2690 mm, která bude ve verzi s rozvorem 2610 mm určena pro konkurenta Golfu, se v budoucnu představí také sedan vyšší střední třídy, jehož rozvor naroste až na 2820 mm. Dostane se také na sedmimístné SUV, které nemůže chybět v nabídce žádného většího výrobce. Právě tento model a zmiňovaný sedan vyšší střední třídy mají hrát prim zejména na domácím čínském trhu, kde je po těchto vozech silná poptávka.

V současné době má Qoros v nabídce pouze dva motory, zážehovou a přeplňovanou šestnáctistivku, kterou lze kombinovat se šestistupňovou manuální nebo dvouspojkovou převodovkou. Aktuální výrobní čísla počítají se 150 000 vyrobenými vozy ročně, v budoucnu by však Qoros mohl vyrábět až dvojnásobek. Zajímavým faktem je, že Qoros si pro svou „infiltraci“ na evropský trh zvolil Bratislavu, kde najdeme první oficiální autosalon této značky v Evropě. Jediným problémem tak zůstává vcelku sebevědomá cena, která se vyrovná zavedeným evropských značkám.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: