Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW řady 4 Cabrio již na oficiálních fotkách

News

13.10.2013

Mnichovská automobilka BMW zveřejnila oficiální snímky a informace nového kabrioletu řady 4. Žádné překvapení se nekoná, snad jen nelichotivý rozdíl 300 kg oproti kupé moc nepotěší.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ohledně nového BMW řady 4 Cabrio nepanovalo takové tajemství, jako v případě verze Coupé. Ta totiž již před několika měsíci objasnila odlišný vzhled čtyřkové řady od BMW. Taktiku odlišného vzhledu přineslo BMW již v minulé generaci a automobilce se větší diferenciace rozhodně vyplatila. V nové generaci přichází malá revoluce v podobě přesunu verze kupé a kabrio do nové vzniknuvší řady 4. Ta kromě dvoudveřových verzí přivítá také dynamičtěji pojatý sedan 4 Gran Coupé, který se představí v průběhu příštího roku.

Stejně jako minulé provedení s označením e93 i novinka dostala pevnou třídílnou skládací střechu se speciální vrstvou snižující hlučnost o 2 decibely oproti minulému modelu. Složení a natažení střechy trvá 20 sekund a tento proces je možné provést v rychlostech až do 18 km/h. BMW vybavilo nové čtyřkové kabrio třístupňovým systémem vyhřívání krku, který dovolí jízdu s oblohou nad hlavou i v méně příznivých povětrnostních podmínkách. Podobný systém již několik let používá Mercede-Benz. Zavazadlový prostor se při natažené střeše zvětšil o 20 litrů na výsledných 370 litrů, pokud je střecha složená, disponuje kufr objemem 220 litrů.

Motorová nabídka kopíruje tu z modelu Coupé, ostatně podrobněji jsme o pohonných jednotkách psali v minulém článku. U verze 428i s dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem bude možné zvolit také systém pohonu všech kol xDrive. Váhový rozdíl oproti kupé je nicméně u kabrioletu celkem výrazný, například již zmiňovaná verze 428i váží 1755 kg, což je o více než 300 kg více než v případě Coupé. BMW v příštím roce představí také ostrou verzi M4 Cabrio s přeplňovaným šestiválcem o objemu 3,0 litru, který bude technicky vycházet z motoru N55.

Do prodeje půjde BMW řady 4 Cabrio na jaře příštího roku, tedy akorát v době, kdy začíná sezona kabrioletů. Ceny pro český trh zatím nebyly stanoveny, nicméně oproti kupé odhadujeme nárůstek ceny o cca 100 000 Kč.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: