Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo 4C dostane nová přední světla a ještě ostřejší verzi

News

12.10.2013

Nová Alfa Romeo 4C se ještě ani pořádně neprodává a v Itálii již plánují některá vylepšení. Tím nejzásadnějším budou nová přední světla odvozená od konceptu. Dalšími novinkami mají být verze Targa a také silnější a ostřejší verze odvozená od závodního speciálu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Model 4C se sice bude vyrábět pouze v několika exemplářích ročně, nicméně pro Alfu Romeo je to zásadní model. Vůz má totiž zahájit novou éru značky jako výrobce sportovně zaměřených automobilů a napravit tak obraz Alfy z posledních více než 20 let. Sportovní zadokolka s hmotností pod 900 kilogramů působní v dnešní době jako zjevení, člověk ji pak odpustí i ten dvouspojkový automat TCT, který je jedinou volbou v případě modelu 4C. Již koncept naznačoval, že kromě jízdních výkonů dostane Alfa také velmi atraktivní zevnějšek. O to větší bylo překvapení, když se ukázala produkční verze. Ta se sice v 99 % shodovala s konceptem, nicméně to zbylé procento bylo zásadnější, než se zdálo.

Sériová Alfa Romeo 4C totiž dostala jiný přední světla. Místo klasických totiž figurují na voze bodová světla v karbonovém rámečku. Celek tak působí nevyváženě a zbytečně ruší jinak velmi atraktivní design. V Alfě si jsou nicméně svého šlápnutí vedle vědomi a už pracují na nových světlech, která budou podobná těm z konceptu 4C. Kromě tohoto vylepšení se dočkáme také otevřené verze Targa. Jak již z názvu vypovídá, nebude se jednat o klasický roadster, Alfa totiž dostane sundavací střešní panel, který budou moci majitelé umístit do zavazadlového prostoru a užít si sluneční paprsky a zpěv přeplňovaného čtyřválce 1.75 TBi naplno.

A ačkoliv výkon 177 kW/241 koní při hmotnosti 895 kilogramů je více než dostačující, ve vývoji je také ještě ostřejší verze Stradale s výkonem až 198 kW/269 koní. Kromě více koní by se Alfa Romeo 4C Stradale mohla pyšnit ještě o něco nižší hmotností. Té by se mohlo dosáhnout absencí některých komfortních prvků, jako jsou například audio soustava nebo navigační systém.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: