Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Faceliftovaný Lexus CT200h půjde po krku prémiovým Němcům

News

10.10.2013

Hybridní kompaktní hatchback Lexus CT200h prodělá příští rok větší modernizace. Představitelé luxusní odnože Toyoty také redefinují postavení tohoto vozu. Nově bude CT200h přímo konkurovat Audi A3, BMW řady 1 nebo Mercedesu třídy A.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment prémiových hatchbacků je pro zúčastněné automobilky velmi zajímavý. Ačkoliv náklady na výroby nejsou zrovna nízké, objem prodeje každý rok stoupá. Zákazníci navíc často volí silnější verze s dražší příplatkovou výbavou, což přináší do kasy tolik potřebné finance. Kromě německého tria v podání Audi A3, BMW řady 1 a Mercedesu třídy A se na okraji této kategorie pohybuje i hybridní Lexus CT200h. Pod atraktivní kastlí se nachází technika ze současného Priusu, tudíž se nejedná zrovna o trhače asfaltu. I tak se modelu celkem daří, nicméně Lexus by samozřejmě prodejní čísla rád vylepšil.

Příští rok prodělá model CT200h facelift, který design vozu přiblíží ostatním modelům značky Lexus. Představitelé značky také redefinují pozici malého Lexusu vůči německým prémiovým konkurentům. Co se týče pohonné soustavy, ta velmi pravděpodobně projde pouze drobnějšími změnami, které se zaměří na spotřebu. Kromě informací o faceliftu vyplavaly na povrch také zprávy o nové generaci, která by se měla představit v roce 2016. Lexus kromě hatchbacku nabídne nově i karoserii sedan, která bude určena především pro Spojené státy nebo Čínu, kde je tříprostorová karoserie žádanější. A právě kategorie prémiových sedanů je tou další, na kterou se automobilky zaměří. Na světě je kromě Audi A3 sedan také Mercedes-Benz CLA, ostatní automobilky nicméně představí své modely již během několika příštích let.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: