Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Macan Turbo dostane 400 koní

News

10.10.2013

Druhé SUV v nabídce značky Porsche se představí již příští měsíc. Model s poněkud zvláštním názvem Macan dostane také verzi Turbo s šestiválcem o výkonu až 400 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když na začátku tohoto tisíciletí přišlo na trh první SUV Porsche Cayenne, vyvolalo to mezi fanoušky nebývalou bouři. Ti ortodoxní totiž obviňovali vůz z toho, že se vlastně nejedná o pravé Porsche. Nicméně jak čas ukázal, nebýt Cayenne, kdoví, jak by to s Porsche dopadlo. Velké SUV je totiž nejprodávanějším vozem celé značky a do kasy přineslo za těch 11 let výroby miliardy korun. Prakticky jen díky němu vznikly takové lahůdky, jako Carrera GT, 911 GT3 RS 4.0 nebo 918 Spyder. Není tedy divu, že se v Zuffenhausenu před několika lety vrhli na vývoj menšího modelu, který by konkuroval například úspěšnému BMW X3.

V případě Porsche Macan, jak se bude novinka jmenovat, vsadili v německé automobilce především na co nejlepší jízdní vlastnosti. Ostatně již Cayenne patří ve své třídě na naprostý vrchol, a to i přes svou velikost a hmotnost. Premiéra Macanu proběhne již příští měsíc v rámci autosalonu v Los Angeles. Právě Severní Amerika má být jedním z nejdůležitějších trhů pro tento model. Porsche představí kromě základní verze také Macan S a dvakrát přeplňovaným šestiválcem o objemu 3,0 litru. Mnohem zajímavější nicméně bude Macan Turbo s motorem V6 o objemu 3,6 litru, který díky dvěma turbodmychadlům vyprodukuje 294 kW/400 koní! Točivý moment bude posílán skrze sedmistupňový manuál nebo dvouspojku PDK výhradně na všechna čtyři kola. Ačkoliv technický základ poskytne koncernově spřízněné Audi Q5, bude Porsche Macan opět svébytný model, který se bude více blížit většímu Cayenne.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: