Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz CLA dostal nový motor 1.5 dCi od Renaultu

News

09.10.2013

Mercedes-Benz uvedl na český model CLA s novým vznětovým motorem pocházejícím od Renaultu. V ceníku se také objevily verze včetně CLA 250 Sport 4Matic s pohonem všech kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Stylový sedan CLA vycházející z úspěšného kompaktu třídy A je na českém trhu již několik měsíců. Základní cenou 713 900 Kč nikterak neohromí, nicméně CLA sází spíše na design než na dostupnost. Mercedes-Benz nyní na českém trhu uvedl nejslabší vznětovou motorizaci, kterou tvoří čtyřválec 1.5 dCi původem od Renaultu. V případě Mercedesu je tento motor nejúspornější jednotkou v nabídce, její cena začíná na 774 900 Kč.

Kdo nicméně raději tankuje benzin, toho potěší verze CLA 250 Sport s přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru, který disponuje výkonem 155 kW/211 koní. Cena této verze začíná na 1 059 791. Díky paketu Sport dostane agresivnější design exteriéru (AMG paket) nebo tužší podvozek. K dispozici je také verze CLA Sport 4Matic, tedy model s pohonem všech kol. Základní cena tohoto modelu začíná na 1 115 451 Kč. Systém pohonu všech kol je prozatím k dispozici pouze pro nejsilnější motory v nabídce, vznětové motory na tuto možnost zatím čekají.

Segment prémiových kompaktních sedanů má kromě Mercedesu CLA zástupce také v novém Audi A3 Sedan, jehož základní cena 614 900 je o 99 000 Kč nižší než v případě zmiňovaného Mercedesu. Na rozdíl od něj nicméně Audi nedokáže nabídnout opravdu ostrou verzi, která by konkurovala modelu CLA 45 AMG s dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 265 kW/360 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: