Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Meriva 2014: mladší tvář a nový motor CDTi

News

09.10.2013

Po vlajkové lodi v podobě Insignie prošlo omlazením i kompaktní MPV Meriva. Kromě drobných designových retuší se Meriva dočkala také nového turbodieselu 1.6 CDTi o výkonu 136 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Tento rok se nese u Opelu především ve znamení nových motorů splňujících normu Euro 6. Implementace těchto jednotek do nabídky je u některých modelů spojena s mírným faceliftem. Tímto procesem si před nedávnem prošla Insignie, nyní je na řadě malé MPV Meriva. Ta dostala přední část připomínající již zmiňovanou Insignii. LED technologie je nyní k dispozici i pro hlavní světlomety, nikoliv jen pro denní svícení.

Ve znamení Euro 6

Největší novinka se nicméně skrývá pod kapotou. Po vzoru větší Zafiry Tourer dostala Meriva nový vznětový čtyřválec 1.6 CDTi o výkonu 100 kW/136 koní a točivém momentu 320 N.m. Jednotka již s předstihem plní emisní normu Euro 6, která vstoupí v platnost v září roku 2014. Podle automobilky dokáže Meriva s tímto motorem spotřebovat na 100 ujetých kilometrů pouze 4,4 litru paliva. Novinka v podobě motoru 1.6 CDTi nahrazuje zastaralou sedmnáctistovku o výkonu 96 kW/130 koní, která byla o 10 % žíznivější.

Normu Euro 6 plní i ostatní zážehové motory včetně motoru 1.4 Turbo o výkonu 103 kW/140 koní, který je nově spojen se šestistupňovou manuální převodovkou. A právě převodovky jsou další částí, která se dočkala vylepšení. Řazení by tedy mělo být hladší a také přesnější.

Seznam kapitol

Nová generace infotainmentu

Změny se udály také uvnitř vozu. Tou největší bezpochyby je nová generace multimediálního systému IntelliLink se sedmipalcovým dotykovým displejem, hlasovým ovládáním nebo parkovací kamerou. Mapové podklady navigace nejsou nahrávány skrze DVD, nýbrž přes USB.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: