Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW řady 4 Cabrio uniklo na veřejnost

News

09.10.2013

První snímky nového čtyřkového kabrioletu od BMW unikly na internet. Technika se shoduje s novým kupé řady 4. Oficiální premiéra proběhne na autosalonu v Los Angeles.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW přišlo u současné generace řady 3 s malou revolucí. Po vzoru větších modelů řady 5 a řady 6 rozdělila názvy verzí podle karoserie. Zatímco sedan a kombi zůstanou u označení začínající trojkou, kupé a kabriolet spadají do nové řady 4. Jako první si svou premiéru odbylo kupé, několik měsícu poté se představil i kabriolet. Tedy jeho oficiální premiéra je naplánována až na autosalon v Los Angeles, nicméně v době internetu je velmi těžké utajit novinku až do poslední chvíle. První snímky řady 4 Cabrio tak máme možnost spatřit již nyní.

Novinka vychází z již zmiňovaného kupé, se kterým sdílí například přední část. Co se týče motorů, žádné novinky na nás nečekají. BMW představí tradiční sestavu plnou přeplňovaných čtyřválců a šestiválců. Chybět nebude verze 428i Cabrio s motorem 2.0 TwinPower Turbo o výkonu 180 kW/245 koní nebo vrcholný šestiválec o objemu 3,0 litru s výkonem 230 kW/313 koní. Základní vznětovou motorizací bude dvoulitrový čtyřválec s výkonem 135 kW/184 koní, který doplní silnější šestiválec ve verzi 430d o výkonu 190 kW/258 koní. Absolutní vrchol nicméně vytvoří M4 Cabrio s dvakrát přeplňovaným šestiválcem o výkonu 316 kW/430 koní.

BMW řady 4 Cabrio si stejně jako minulá generace zachová pevnou skládací střechu, která sice zvyšuje hmotnost, nicméně je mnohem praktičtější než střecha plátěná. Během příštího roku se dočkáme ještě páté karosářské verze v podobě řady 4 Gran Coupé, tedy dynamičtěji pojatého sedanu, který taktéž dostane verzi M.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: