Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz potvrdil rivala pro BMW X6

News

08.10.2013

BMW udělalo s modelem X6 skvělý tah. Napodobit se jej hodlá nejen Audi, ale také Mercedes-Benz. Jeho rival pro mnichovské SAV bude založeno na modelu ML.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Crossovery a SUV tvoří prakticky samostatnou kategorii. Stejně jako u klasických automobilů můžeme najít SUV všech velikostí a tvarů. Když přišlo na trh BMW X6, byl to první model, který se tvářil sportovně. Však sama automobilka řadí tento vůz do kategorie SAV, neboli Sport Activity Vehicle, kde je ono U (užitek) vedlejší. Ačkoliv po stránce designu budí zejména zadní část velké kontroverze, X6 se do vkusu zákazníků trefila parádně. Není divu, že si pověstný vlak nechtějí nechat ujet i největší konkurenti BMW. Například Mercedes-Benz na podobném modelu pracuje již několik let. Jako základ poslouží aktuální generace modelu ML, i název bude odvozen od tohoto modelu, podle všeho se novinka bude jmenovat MLC.

K pohonu Mercedesu MLC budou sloužit čtyřválcové a šestiválcové motory, v Evropě pak budou v nabídce kromě zážehových motorů také ty vznětové, které tvoří páteř nabídky takřka všech zdejších automobilek. Vrchol nabídky bude tvořit verze MLC 63 AMG s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který bude disponovat výkonem přes 500 koní. Pro Mercedes nebude vývoj nového modelu nijak drahý, základ je prakticky hotový, zbývá jen nový design exteriéru a vyladit zbytek. Automobilka také předpokládá, že díky vyšší ceně základních verzí bude nové MLC profitabilnější než ostatní modely.

Kromě Mercedesu chystá vlastní SAV také Audi, které kromě rivala X6 představí v budoucnu také konkurenta pro chystanou X4 od BMW.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: