Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault představí stylový Duster Detour

News

08.10.2013

Úspěšné SUV Dacia Duster se na vybraných trzích prodává pod mateřskou značkou Renault. Nedávný facelift představený na autosalonu ve Frankfurtu dostane také mnohem stylovější provedení Detour spojující Šíleného Maxe s Terminátorem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dacia se během deseti let své novodobé historie úspěšně etablovala na trhu dostupných automobilů. Kromě hatchbacku Sandero nebo sedanu Logan najdeme v nabídce také jednoduché, ale celkem schopné SUV Duster. Rumunský horal nedávno prodělal mírnou modernizaci, která se podepsala především na vzhledu auta. Kromě Dacie se Duster na vybraných trzích prodává i pod mateřskou značkou Renault, to proto, aby vůz dostal lepší image. A právě francouzsko-rumunský Renault Duster se ukáže na nadcházejícím autosalonu v jihoafrickém Johannesburgu jako koncept s přídomkem Detour, což v překladu začíná objížďka.

Vůz byl vyvinut v evropské centrále Renault Design, která na něm spolupracovala s jihoafrickým designovým studiem. Vůz je oděn do módní a atraktivní kombinaci perleťové žluté a matné šedé. Oficiální zpráva mluví o Renaultu Duster Detour jako o kombinaci Šíleného Maxe v podání Mela Gibsona a Terminátora, kterého věrně ztvárnil rakouský kulturista, hollywoodská star a pozdější guvernér státu Kalifornie Arnold Schwarzenegger. V konceptu můžeme najít také inspiraci Rallye Dakar.

Oproti klasickému Dusteru, kterého známe i z našich silnic, dostal koncept Detour větší kola nebo LED světlomety. O sériové výrobě se neuvažuje, nicméně některé prvky by se mohly dostat do příplatkové výbavy.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: