Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Crossover na bázi Opelu Adam přijde ke konci roku 2014

News

08.10.2013

Malá stylovka Opel Adam se zatím neprodává tak, jak vedení německé automobilky doufalo. Pomoci čísla výrazněji navýšit má crossover, jehož premiéru uvidíme příští rok touto dobou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Projekt malého Opelu byl na stole dlouhé roky. Nejdříve se mělo jednat o vyloženě levný automobil typu Škoda Citigo, postupem času nicméně Opel projekt přehodnotil a dodal Adamu, který dostal jméno po zakladateli automobilky, větší dávku stylu. Na první pohled musíme říci, že malý Opel Adam vypadá k světu, jeho vzhled si navíc může potenciální zákazník přizpůsobit vlastnímu v kusu, jelikož existují tisíce kombinací exteriéru a interiéru. Dá se říci, že žádný Adam nebude stejný. I přesto nicméně vůz nevykazuje takové prodeje, jaké by si německá automobilka přála. Za vším hledej krizi, chtělo by se říci. Adam totiž nepatří zrovna mezi nejlevnější vozítka, pokud hodláte utratit nějaké peníze za větší kola a další efektní doplňky, dostanete se do teritoria vozů o dvě třídy výše. Opelu Adam navíc stále chybí moderní přeplňované motory s přímým vstřikem.

To se má však v budoucnu změnit, do nabídky se totiž dostane nový přeplňovaný tříválec 1.0 SIDI Turbo o výkonu 85 kW/115 koní a točivém momentu 166 N.m. Tato jednotka pak doplní stávající motory v podobě čtyřválců o objemech 1,2 litru (51 kW/70 koní) a 1,4 litru (64 kW/87 koní, respektive 74 kW/100 koní). Kromě klasického třídveřového hatchbacku se příští rok dočkáme také stylového crossoveru, který bude volně vycházet z konceptu Adam Rocks. Opel tak zamíří to segmentu, který se teprve rodí. V současné době totiž podobný vůz vyrábějí pouze Fiat (Panda 4x4) a Volkswagen (Cross Up!). Ačkoliv dostane Opel Adam drsnější vzhled, pohon všech kol očekávat nemůžeme, neměl by totiž smysl.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: