Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová generace Cadillacu Escalade unikla na internet

News

07.10.2013

Jedno z nejluxusnějších amerických SUV Cadillac Escalade se představí co nevidět. Na internet unikly první snímky třetí generace tohoto korábu na kolech.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V době internetu to už tak bývá, málokdy vydrží nějaká novinka až do doby světové premiéry. Automobilky navíc mnohdy raději předejdou neplánovaným únikům a zveřejní fotky samy. To se však nestalo v případě Cadillacu, který dnes večer představí nový Escalade, jedno z nejluxusnějších SUV na světě a symbol amerických full-size crossoverů. Design vozu není žádným překvapením, tvary navazují na předchůdce, oproti nim však novinka působí sošněji a méně kýčovitě. Vzhled se evidentně částečně inspiroval i u moderních smartphonů, které se pyšní vytříbeným a elegantním pojetím designu.

Přední části vévodí rozměrná maska chladiče, kterou doplňuje dvojice protáhlých vertikálních světlometů s LED technologií. Vertikální linii respektují i dlouhá koncová světla. V interiéru se dočkáme luxusních křesel, kvalitní kůže a nového multimediálního systému CUE s osmipalcovým dotykovým displejem. Nebude chybět ani záplava dřeva a především neskutečné množství prostoru, který by mohla evropská SUV závidět. K pohonu vozu bude sloužit zážehový motor EcoTec3 V8 o objemu 6,2 litru a výkonu 313 kW/426 koní a točivém momentu 610 N.m,  který bude posílán na zadní, případně na všechna kola skrze šestistupňovou automatickou převodovku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: