Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Corvette slaví úspěch, SRT Viper zůstává za očekáváním

News

07.10.2013

Zatímco sedmá generace Corvette Stingray našla u zákazníků zalíbení, její konkurent v podobě SRT Viperu se neprodává tak, jak Chrysler očekával. I přes velký zájem zákazníků o Corvette Stingray se však neočekává navýšení výroby. Exkluzivita je na prvním místě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V poslední době se představily na domácí půdě hned dvě americké legendy – SRT Viper a sedmá generace Corvette Stingray. Obě auta měla slušně našlápnuto, velký atmosférický motor a atraktivní design, co více americký zákazník potřebuje. Nicméně nic není tak růžové, jak se zdá. Alespoň tedy v případě nové Zmije. Domácí koncern Chrysler totiž hodlá omezit výrobu této bestie s desetiválcem o objemu 8,4 litru a výkonu 477 kW/648 koní. A i přes tento masivní výkon, který je vyšší než u Ferrari Enza, někteří lidé tvrdí, že je SRT Viper pomalý. O nic rychlejší nicméně nejsou evidentně ani prodeje tohoto vozu. Před zahájením prodeje byl v plánu roční objem 2000 kusů, za 8 měsíců prodeje v USA se nicméně udalo pouze 426 kusů dalších 565 kusů stojí neprodaných u dealerů, to představuje množství vyrobených vozů za 289 dní!

Na nedostatek objednávek si nicméně nemůže stěžovat nová Corvette Stingray. Továrna Bowling Green produkuje plánovaných 160 vozů denně, přičemž zájem o tento vůz je mnohem větší. Nicméně Chevrolet nehodlá navyšovat výrobu sedmé generace Corvette, důvodem je nejen exkluzivita, ale také obavy o snižující se zájem. Sám šéfinženýr Corvette Stingray potvrdil, že velký zájem o Corvette především v prvních měsících a rocích, postupně zájem zákazníků opadává, Chrysleru by se tak investice do rozšíření výroby nevyplatila. Nemluvě o tom, že menší počet vyrobených kusů jen prodlouží zájem potenciálních zákazníků.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: