Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Projekt Toyoty GT86 Cabrio odložen an neurčito

News

07.10.2013

Bude? Nebo nebude? Dřívější zprávy o konci projetku Toyoty GT86 Cabrio vyvrátil šéfinženýr Tetsuya Tada s tím, že sériová podoba vozu je zatím v procesu hodnocení. Nyní se ale zdá, že otevřená GT86 nakonec nebude.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Některá auta to nemají lehké hned od začátku. Zatímco Toyota GT86 s karoserií kupé je velký úspěch, o otevřené verzi na bázi konceptu FT86 Open japonská automobilka zatím definitivně nerozhodla. Z dřívějších zpráv víme, že projekt nebyl zrušen, jen je stále hodnocení nákladů na výrobu a následné rentability. Nyní se zdá, že projekt GT86 Cabrio byl nadobro zrušen. Respektive odložen na neurčito.

Za koncem tohoto projektu jsou především obavy Toyoty o rentabilitu projektu. Přece jen GT86 vznikla za účelem co nejryzejších jízdních zážitků, s tím by verze Cabrio až tolik nekorenspondovala. I když například taková Mazda MX-5 bez střechy funguje velmi skvěle. Automobilce se nicméně při velmi malých prodejích nevyplatí financovat vývoj vozu, který by se stejně nikdy nezaplatil. Vedení Toyoty má také obavy ohledně výrobních kapacit, které by nemusely stačit. GT86 Cabrio by totiž sebrala značnou část kapacit, na což by doplatilo velmi oblíbené kupé.

Ačkoliv se názor vedení největší automobilky světa může ještě změnit, my počítáme s tím, že GT86 zůstane pouze s pevnou střechou. Sportovního kabrioletu byhcom se nicméně mohli dočkat již během několika let, Toyota totiž v současné době spolupracuje na svým sportovních vozech s BMW. Výsledek tohoto spojenectví bude například nástupce BMW Z4, což by byl ideální základ pro podobně laděný model od Toyoty.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: