Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

V září Mercedes září

News

07.10.2013

Německá automobilka Mercedes-Benz hlásí za září nejlepší prodeje ve své historii. Výrobce prémiových automobilů totiž prodal v devátém měsíci kalendářního roku téměř 143 tisíc automobilů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dnešní automobilový trh je plný paradoxní. Zatímco velká většina mainstreamových automobilek žehrá na klesající prodeje, prémioví výrobci si doslova mnou ruce a prodávají nejvíce nových aut ve své historii. Jedním z takových příkladů je i Mercedes-Benz, který dokonce v září tohoto roku prodal nejvíce aut ve své 87 let dlouhé historii. A paradoxně největším tahounem zůstáva Evropa. Zde totiž Mercedes prodal 71 085 nových automobilů, tedy téměř 50 % z celkových 142 994 nových automobilů. V Asii pak Mercedes dodal zákazníkům 39 013 automobilů, z toho 20 375 aut zůstalo v Číně (nárůst prodejů o 21,2 %). Největší růst ale zaznamenalo Japonsko (+31,4%). Oproti stejnému měsíci minulého roku se prodeje zvedly i ve Spojených státech, a to o 7 % na 24 697 prodaných kusů.

Tahounem zájmu o nové vozy s trojcípou hvězdou ve znaku zůstává od minulého roku třída A včetně sedanu CLA, který z kompaktního hatchbacku vychází. Úspěch se očekává i od crossoveru GLA, jež si svou premiéru odbyl minulý měsíc na autosalonu ve Frankfurtu. Nicméně daří se i větší a luxusnější třídě E, která počátkem roku prodělala zásadnější modernizaci. Velkou šanci zazářit má i nová třída S, která je jednoznačně technicky nejvyspělejším vozem ve své třídě. O nabídce luxusu a komfortu také není třeba pochybovat.

Mercedes-benz má v současné době velmi slušně našlápnuto. Daří se mu odrazovat útoky konkurenčního Audi a přibližuje se hlavnímu rivalovi v podobě BMW, které platí za největšího výrobce luxusních automobilů na světě.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: