Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První hybridy od Renaultu uvidíme v roce 2020

News

06.10.2013

Hybridní technologie je opět ve středu zájmu automobilových výrobců. Zatímco taková Toyota je v tomto odvětví již několik let celosvětovým lídrem, Renault odhalí první hybridy až koncem této dekády.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před pár lety se zdálo, že hybridní automobily pouze drahým šlápnutím vedle. Nicméně velmi tvrdé emisní normy nutí automobilové výrobce snižovat nejen objem, ale také se soustředit na alternativní pohony. Kromě různých řešení v podobě pohonu na LPG nebo CNG je ve hře také elektřina. V této oblasti má nejvíce zkušeností japonská Toyota, nicméně i další výrobci hodlají během několika příštích let představit vozy kombinující spalovací motory a elektromotory. Například francouzský Renault, jenž v současné době sází především na velmi úsporné vznětové motory, představí první sériové hybridy kolem roku 2020.

Francouzský výrobce se dosud zaměřoval spíše na elektromobily, nicméně odezva zákazníků je zatím dost vlažná. Naopak u plug-in hybridů, tedy automobilů, které je možné nabíjet ze zásuvky, se předpokládá mnohem zářivější budoucnost. Renault v současné době zvažuje i variant takzvaných mild hybridů, které jezdí primárně na spalovací motor, elektromotor se totiž zapojuje například jen při rozjíždění nebo akceleraci. Hybridního Renaultu bychom se nicméně mohli dočkat mnohem dříve. Spekuluje se, že nástupce MPV Espace, který se představí již příští rok, by mohl dostat hybridní technologii. Ta se ostatně objeví i v luxusněji pojatých modelech Initiale Paris, se kterými má Renault ambiciózní plány.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: