Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari 250 GTO se vydražilo za téměř jednu miliardu korun

News

06.10.2013

V uplynulých dnes se na aukcích zrodil nový rekord. Nádherné Ferrari 250 GTO totiž vydražil neznámý zájemce za neskutečných 52 milionů dolarů, což je v přepočtu okolo 980 milionů korun. Jedná se tak o nejdražší vůz prodaný skrze veřejnou aukci.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový automobil je prakticky nejhorší investicí vůbec. Již po pár metrech jízdy z autosalonu spadne cena vozu o 10 %, za měsíc si můžete odečíst dalších 5 %. Nicméně zatímco nové auto je skoro jako díra na peníze, u vybraných modelů se stářím několika desítek let můžete jen vydělat. Pokud máte omezenější rozpočet, můžete zvolit například BMW řady 3 (e30), jejichž cena se za posledních let o několik desítek procent zvýšila. Nicméně pokud jsou vaše možnosti takřka neomezené, můžete zabrousit do nejvyšší ligy.

Trh se vzácnými veterány se za posledních 5 let radikálně změnil. Ekonomická krize udělala z těchto vozů velmi ceněné zboží, nejoblíbenějšími značkami jsou například Bugatti, Mercedes-Benz nebo Ferrari. A právě vůz z italského Maranella vytvořit v minulých dnes aukční rekord. Model 250 GTO s číslem šasi 5111 se totiž vydražilo za těžko uvěřitelných 52 milionů dolarů, což je skoro jedna miliarda korun. Zajímavostí je, že předchozí rekord z minulého roku drželo rovněž Ferrari 250 GTO, za které zájemce zaplatil 35 milionů dolarů (658 milionů korun). Aktuální rekordman má závodní historii, jak jinak. Vůz totiž v roce 1963 vyhrál závod Tour de France (ne ten cyklistický), když za volantem seděl domácí jezdec Jean Guichet.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: