Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová generace Nissanu Qashqai dostane čtyřválec 1.2 DIG-T

News

06.10.2013

Nástupce velmi úspěšného Nissanu Qashqai uvidíme ještě tento rok. Pod kapotou uvidíme kromě osvědčených motorů také přeplňovaný čtyřválec 1.2 DIG-T původem od Renaultu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissan se na začátku tohoto tisíciletí rozhodl opustit segment C a zamířit do nového, nicméně velmi perspektivního segmentu crossoverů. První Nissan Qashqai se stal nejprodávanějším modelem této japonské automobilky v Evropě, celkem pravidelně se tento vůz objevuje v žebříčcích TOP 20. Po vzoru většího Qashqaie představil Nissan také menší Juke, kterému se také daří. První generace Qashqaie nicméně míří pomalu do zaslouženého důchodu, druhá generace se totiž představí ještě před koncem tohoto roku. Na světlo tak začínají vyplouvat některé zajímavé informace.

Tak například podle všeho bude mít Nissan Qashaqai v nabídce pouze jeden zážehový motor, a to nový čtyřválec 1.2 DIG-T, který pochází od Renaultu. Jednotka, jež jinak nese přídomek TCe, bude disponovat výkonem 85 kW/115 koní. Standardně bude tato jednotka pohánět pouze přední nápravu. Pohon předních kol bude dostupný o pro vznětové motory 1.5 dCi o výkonu 81 kW/110 koní a 1.6 dCi o výkonu 96 kW/130 koní. Právě nejsilnější motor v nabídce pak dostane možnost pohonu obou náprav. Zatímco současná generace je k dispozici i v sedmimístné konfiguraci (Qashqai+2), nástupce bude mít pouze pět míst, Nissan totiž představil novou generaci X-Trailu, která je orientována více na asfaltové silnice.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: