Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejcennější automobilkou světa je Toyota

News

05.10.2013

Každoroční klání o nejcennější značku v automobilovém průmyslu ovládla pro rok japonská Toyota, která je rovněž největší automobilkou na světě. Na medailové pozice se dostali i Mercedes a BMW.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Celosvětově nejcennější značkou světa je americký technologický gigant Apple s hodnotou téměř 100 miliard dolarů. Špatně si nicméně nevedou ani automobilky. Prvenství mezi automobilovými výrobci patří japonské Toyotě s hodnotou 35,3 miliard dolarů. Toyota je největší automobilkou světa, primát si s menšími přestávkami udržuje již několik let, nicméně na prvenství pomýšlí i německý Volkswagen Group nebo americký General Motors. Na dalších místech skončili němečtí prémioví výrobci Mercedes a BMW s hodnotami 31,9 miliard a 31,8 miliard dolarů. Výrobci luxusních automobilů hlásí i přes ekonomické problémy některých světových ekonomik rekordní prodeje, tudíž postavení obou německých automobilek není náhodné.

Na čtvrtém místě se umístila další japonská automobilka, tentokrát Honda. Hodnotu této společnosti stanovili na 18,4 miliard dolarů, tudíž rozdíl mezi třetím a čtvrtým v pořadí je úctyhodných 13,5 miliard dolarů. Až na pátém místě skončil Volkswagen s hodnotou 11,1 miliard dolarů. Pod největší ho evropského výrobce osobních automobilů patří kromě Audi, Seatu nebo domácí Škody také Porsche Lamborghini nebo Bentley. Na šestém místě je americký Ford (9,1 miliardy dolarů), malým překvapením je pak umístění Hyundai na sedmé příčce (9 miliard dolarů). Do první desítky se dostali také Audi (7,7 miliard dolarů), Porsche (6,4 miliard dolarů) a Nissan (6,2 miliard dolarů). TOP 10 tak ovládli především evropští a japonští výrobci, po jednom zástupci má Jižní Korea a Spojené státy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: