Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Peugeot 308 GTi dostane 250 koní

News

05.10.2013

Nová generace Peugeotu 308 ještě ani nedorazila na český trh a v plánu je již ostrá verze GTi, jež bude disponovat přeplňovaným čtyřválcem o výkonu přes 250 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pro Peugeot je nová 308 jedním ze dvou klíčových modelů, vždyť segment C tvoří až třetinu všech automobilů prodaných na evropském kontinentu. Kromě klasických verzí se zážehovými a vznětovými motory se celkem brzo dočkáme také výkonné verze GTi, která  bude konkurovat například Fordu Focus ST nebo etalonu třídy hot hatchů Volkswagenu Golf GTI. Peugeot nedávno představil nejsilnější model ve své historii RCZ R totiž disponuje motorem 1.6 THP naladěným na 201 kW/273 koní, podobným číslem by se měla pyšnit i 308 GTi. Peugeot svou novinku představil před několika týdny na autosalonu ve Frankfurtu a jako tahák přivezl i koncept 308 R, který poháněla již zmiňovaná jednotka z kupé RCZ R.

Kromě verze GTi se tak velmi pravděpodobně dočkáme ještě ostřejší verze s písmenem R. Obě verze budou patřit k nejsilnějším ve své třídě, Christophe Valet z Peugeotu nyní potvrdil, že i slabší GTi bude mít výkon okolo 184 kW/250 koní, možná méně, možná více. Valet také potvrdil, že vůz dostane nižší a přitvrzený podvozek, výkonnější brzdy, atraktivnější zevnějšek, lepší řízení nebo devatenáctipalcová kola. Z našich zkušeností můžeme říci, že standardní verze nemá problém vypořádat se s nerovnostmi i s osmnáctipalcovými disky, takže se nebojíme, že 308 GTi bude nějak přehnaně tvrdé, v tomto ohledu jsou Francouzi velmi pečliví.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: