Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Představí Škoda příští rok také Rapid Coupé?

News

04.10.2013

Modelová řada Rapid by již příští rok mohla dostat třetí karosářskou verzi. V roce 2014 totiž uběhne 30 let od představení novodobého Rapidu s jedním párem dveří.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda Rapid je na trhu teprve rok a kromě pětidveřového liftbacku proběhla před několika týdny premiéra také klasického hatchbacku s přídomkem Spaceback. Dvě karosářské varianty navíc nemusejí být konečnou, podle některých informací totiž Škoda vyvíjí také dvoudveřový Rapid Coupé, který by navázal na svého předchůdce z 80. let minulého století. Příští rok to totiž bude již 30 let od představení posledního sériového kupé od Škody. Pro mladoboleslavskou automobilku by navíc podobný model znamenal zajímavou alternativu k výhradně racionálně pojatým vozům. Na první pohled se podobné plány mohou zdát utopií, nicméně vzpomeňme na koncept Joyster, který prezentoval plány na dostupné kupé.

Informací o Rapidu Coupé je zatím velmi málo, navíc není jasné, zda se jedná o seriózní informaci, nebo o spekulaci, kterých je v automobilové branži nepočítaně. Pro kupé hovoří především relativně nízké náklady na vývoj i výrobu, drtivá většina komponentů by totiž vycházela z již existujících modelů. To se týká především pohonných jednotek. Zatímco Rapid liftback a Rapid Spaceback mají ve své nabídce jako základní motorizaci tříválec 1.2 MPI o výkonu 55 kW/75 koní, Rapid Coupé by mohl začínat až od motoru 1.2 TSI/63 kW. V nabídce by nechyběla ani silnější verze s výkonem 77 kW/105 koní. Jistě by nechyběl ani turbodiesel 1.6 TDI s výkony 66 kW/90 koní a 77 kW/105 koní. Vrcholem nabídky by se stal motor 1.4 TSI, který je spojen výhradně s dvouspojkovou převodovkou DSG.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: