Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Budoucí BMW M5 a M6 dostanou také pohon všech kol

News

04.10.2013

Co bylo ještě před několika lety nemyslitelné, stane se v budoucnu realitou. Příští generace modelů M5 a M6 dostanou také pohon všech kol. BMW se tak inspiruje u konkurenčních modelů AMG od Mercedesu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sportovní vozy měly v minulosti převážně pohon zadních kol. Například takové BMW, které považujeme za nejznámějšího a největšího výrobce sportovně laděných automobilů. Trend posledních let je nicméně nemilosrdný, zákazníci z různých, mnohdy neopodstatněných důvodů, touží po čtyřkolce, jejíchž služeb stejně využijí párkrát do roka. Taková situace je například v České republice, kdy velká většina prodaných BMW řady 5 disponuje systémem xDrive.

O implementaci systému pohonu všech kol i do modelů divize BMW M, konkrétně do M5 a M6, se spekulovalo již déle, nicméně představitelé automobilky tyto spekulace vždy rázně odmítli s tím, že xDrive by se negativně projevil na jízdních vlastnostech. Nicméně zákazník je náš pán, a pokud zákazníci touží po pohonu všech kol, měli bychom mu jej poskytnout. Ostatně konkurenční modely E 63 AMG a CLS 63 AMG společně s modernizací dostaly i možnost volby systému 4Matic. A právě úspěch těchto modelů BMW M ve svém rozhodnutí utvrdilo.

Příští generace modelů M5 a M6, jejichž premiéra proběhne po roce 2017, budou k dispozici i jako čtyřkolky. Pro fanoušky ostrých BMW je to další rána, kterou jen tak někdo nerozdýchá. Smutné na tom všem navíc je, že čtyřkolek se velmi pravděpodobně prodá více než zadokolek. Podle Friedricha Nitschkeho, šéfa BMW M, nicméně systém pohonu všech kol nezamíří do budoucích modelů M3 a M4, které si zachovají pohon zadních kol.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: