Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel a PSA Peugeot Citroën plánují společné kompaktní MPV

News

01.10.2013

Jedním z plodů společného vývoje koncernu GM a PSA Peugeot Citroën bude také kompaktní MPV, které nahradí například Opela Merivu nebo Citroën C3 Picasso. Nové modely vyjedou na trh nejdříve v roce 2016.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Krize si vybírá daň především na italských a francouzských automobilkách, nicméně ušetřen nezůstal ani německý Opel spadající pod koncern General Motors. Jedním z kroků, jak zlepšit nelichotivou finanční situaci, je společný vývoj a výroba. Tímto směrem se rozhodli jít i u Opelu nebo PSA Peugeot Citroën. Všechny zúčastněné strany totiž podepsaly vzájemnou spolupráci, jejímž výsledkem bude vývoj hned několika nových modelů. Kromě nástupců Insignie nebo C5 od Citroënu se dostane na řadu také kompaktní MPV spadající do segmentu B. Bude se tedy jednat o nástupce Opelu Meriva nebo Citroënu C3 Picasso. Automobilky se do vývoje pouští i v situaci, kdy segment MPV celosvětově padá. A upřímně, Meriva a podobné modely nejsou zrovna prodejní šlágry.

Do prodeje se společně vyvinuté modely dostanou koncem roku 2016, vyrábět se budou v továrně GM ve španělské Zaragoze, platformu ale poskytnou Francouzi. Ačkoliv budou jednotlivé modely sdílet drtivou většinu neviditelných součástek, po designové stránce budou modely odlišné a budou reprezentovat směr jednotlivých automobilek. GM i PSA Peugeot Citroën si od této spolupráce mnoho slibují, dá se říci, že pro všechny zúčastněné je výsledek rozhodující. Přece jen současná situace na evropských trzích není zrovna růžová a i v automobilovém průmyslu platí, že přežijí jen ti nejsilnější.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: