Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koenigsegg One:1 aspiruje na titul nejrychlejšího auta světa

News

01.10.2013

Přetahovaná o titul nejrychlejšího automobilu na světě má již několik let jasného vítěze v podobě Bugatti Veyron. S tím se však nehodlá smířit Christian von Koenigsegg, jenž je majitelem stejnojmenné společnosti vyrábějící jedny z nejsilnějších a nejrychlejších aut.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koenigsegg patří mezi tu velmi malou skupinku nezávislých výrobců sportovních automobilů, které neskončily pár let po svém založení. Modely této švédské automobilky se mohou směle měřit s Pagani Huayrou nebo Bugatti Veyron, kterému patří titul nejrychlejšího sériového automobilu světa. Speciální verze Veyron WRE totiž dokázala zajet rychlostní průměr 431 km/h. Na trůn se nicméně dere nový protivník v podobě Koenigseggu One:1, kterému dává sílu dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 5,0 litru. Celkový výkon tohoto skandinávského monstra je 1044 kW, tedy 1419 koní! Koenigsegg One:1 zatím neabsolvoval oficiální jízdy, nicméně podle počítačových simulací má být nejrychlejším vozem ve zrychlení z 0 na 100 km/h, z 0 na 200 km/h, z 0 na 300 km/h a dokonce i z 0 na 400 km/h. Maximální rychlost pak má být neskutečných 450 km/h!

První prototyp má být podle automobilky hotový koncem tohoto roku, celkově se vyrobí zhruba 6 kusů modelu One:1, všechny budou opatřeny cenovkou v řadech desítek milionů, v některých případech kvůli vysokým daním dokonce v řádech stovek milionů korun. Pro Koenigsegg je model One:1 důležitým nejen z hlediska image a reklamy, ale také po finanční stránce. Christian von Koenigsegg se totiž na adresu možného budoucího rekordmana vyjádřil, že sice nikdo podobné auto nepotřebuje, ale všichni ho chtějí. Nemůžeme mluvit za ostatní, ale my ho chceme. Moc!

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: