Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Cadillac Escalade odhaluje interiér

News

01.10.2013

Premiéra nové generace luxusního full-size SUV Cadillac Escalade proběhne již 7. října na autosalonu v New Yorku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Zatímco v Evropě ještě doznívá nedávno konaný autosalon ve Frankfurtu, v zámoří se připravují na jeden z posledních autosalonů v tomto roce. Přehlídka automobilů v New Yorku nabídne kromě jiného také premiéru nové generace velkého SUV Cadillac Escalade, který se těší přízni i u nás. O jeho popularitu se postarala nejen herní série Need For Speed, ale také velké množství hudebních interpretů, kteří použili Escalade ve svých klipech. Vůz se totiž těšil oblibě především v kruhu celebrit. Nyní na představení čeká nástupce, který má neméně smělé plány.

Cadillac prozatím uvolnil snínek interiéru, který ukazuje velká pohodlná kožená křesla a rozměrnou přístrojovou desku s dřevěným dekorem. Americké vozy byly dřívě pověstné svým mnohdy fušérským zpracováním, Cadillac se nicméně touží vyrovnat evropské konkurenci, proto nabídne jen ty nejlepší materiály a zpracování. Nová generace Cadillacu Escalade využije služeb platformy K2XX koncernu General Motors, na které jsou postaveny také Chevrolet Silverado nebo GMC Yukon. Na naše poměry se jedná o vskutku obří vůz, a to bude v nabídce ještě prodloužená verze EXT. Čtvrtou generaci luxusního SUV bude pohánět zážehový osmiválec o objemu 6,2 litru s výkonem 313 kW/426 koní a točivým momentem 610 N.m. Motor bude spojen s automatickou šestistupňovou převodovkou, která bude posílat veškerý točivý moment na zadní nápravu, případně na všechna kola.

Cena v USA se bude pohybovat okolo 65 000 dolarů (1,23 milionu korun). O oficiálním prodeji v Evropě se velmi pravděpodobně neuvažuje, nicméně pokud budete mít o nový Cadillac Escalade zájem, jeho pořízení, převoz a přihlášení vás přijde na minimálně 93 000 dolarů (1,7 milionu korun).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: