Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Nissanu GT-R dostane hybridní techniku od Williamsu

News

01.10.2013

Současné provedení Nissanu GT-R udivuje svou dynamikou, a to nás čeká ještě ostřejší verze Nismo. Nástupce modelu GT-R R35 přijde až v roce 2016. V rámci trendů dostane hybridní technologii od společnosti Williams Advanced Engineering.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ani se to nemusí zdát, ale aktuální Nissan GT-R je na trhu již šest let. Hned od svého uvedení si Godzilla, jak se vozu přezdívá, vysloužila obdiv za až neuvěřitelnou rychlost, kterou dokáže vyvinout. Nissan navíc na příští rok chystá ještě silnější verzi GT-R nismo, která dostane dvakrát přeplňovaný šestiválec naladěný na minimálně 430 kW/585 koní. Kromě vyššího výkonu navíc projde GT-R odtučňovací kúrou, díky které se hmotnost sníží o několik desítek, možná i stovek kilogramů. Spekuluje se o zrychlení z 0 na 100 km/h za 2 sekundy, GT-R nismo si navíc brousí zuby na rekordní čas na Nürburgringu. Ten v současné době drží Porsche 918 Spyder s časem 6 minut 57 sekund, Japonci by se tomuto číslu rádi co nejvíce přiblížili.

Na povrch nicméně začínají vyplouvat informace týkající se nové generace s označením R36. Její premiéra proběhne během roku 2016. Oproti stávajícímu provedení se bude jednat o hybrid, Nissan tedy nastoupí stejný trend jako Ferrari nebo již zmiňované Porsche. Zatímco základní kámen v podobě přeplňovaného šestiválce bude pocházet z vývoje japonské automobilky, o hybridní část se postará britská společnost Williams Advanced Engineering, která má na starosti mimo jiné i vývoj monopostů F1. Vůz dostane v rámci dnešních trendů deaktivaci poloviny válců, v případě běžné potřeby tak bude vůz fungovat pouze na tři válce. Ani novému GT-R se nevyhne mor v podobě Start/Stop systému, který si stejně drtivá většina majitelů nechá hned deaktivovat.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: