Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen plánuje nový motor bi-turbo VR6 s výkonem až 450 koní

News

29.09.2013

Volkswagen vyvíjí v současné době nástupce slavného motoru VR6. Novinka představená v konceptu Design Vision GTI by měl disponovat výkonem až 450 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Historie motoru VR6 sahá až do konce 80. let. Během více než 20 let si tento motor s velmi úzkým sevřením válců našel cestu do mnoha modelů včetně Golfu R32 nebo Škodě Superb 3.6 FSI. Zatímco první generace se vyznačovala atmosférickým plněním, nástupce bude výhradně přeplňovaný. Volkswagen již tuto jednotku představil v konceptu Design Vision GTI na tuningovém srazu ve Wörthersee. V případě studie výkonného GTI disponoval motor výkonem 370 kW/503 koní, sériové provedení bude k dispozici s výkony 250 kW/340 koní a 331 kW/450 koní.

Motor bude mít objem 3,0 litru, úhel sevření válců pouze 15 stupňů a bude přeplňován hned dvojící turbodmychadel. Volkswagen počítá s nasazením v modelech Passat, CC nebo sériovém provedení sedmimístného SUV CrossBlue. S novým motorem VR6 se tak setkáme i u vozů domácí produkce, o jeho nasazení v novém Superbu zatím není rozhodnuto, nicméně velké SUV Snowman jej v nabídce mít zcela jistě bude. Výkonnější verze pak velmi pravděpodobně zamíří i do vozů Audi, kde by mohl nový motor nahradit jednotky 3.0 TFSI a 4.2 FSI. Nástupce modelu RS4/RS5 tak budou mít motor se stejným počtem válců jako největší konkurent v podobě BMW M3/M4 Coupé/Cabrio.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: