Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin Cygnet: mladá labuť končí

News

29.09.2013

Řádně upravená Toyota IQ od Aston Martinu měla pomoci automobilce snížit flotilové emise. Vůz však po více než dvou a půl letech končí.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Aston Martin Cygnet patří mezi nejbizarnější modely posledních let. Nejde ani o jeho vzhled nebo velikost, spíše o to, že se vlastně jednalo jen o luxusní Toyotu IQ s cenovou překračující milion korun. Posláním tohoto vozu bylo především snížení flotilových emisí, jelikož sourozenci v podobě V8 Vantage, DB9  nebo nového Vanquishe nepatří zrovna mezi ekology oblíbená auta. Aston Martin na to vlastně šel celkem racionálně, zvolil si totiž již existující model od Toyoty, který vynikal velmi kompaktními rozměry a nízkou spotřebou. Britové doufali, že zákaznici si Cygnet budou pořizovat jako módní doplněk do měst, případně jako vůz pro své partnerky. Ostatně Cygnet se nemusel mezi ostatními Aston Martiny moc stydět. Pod kapotou mu bilo sice jen čtyřválcové srdce o objemu 1,33 litru a výkonu 72 kW/98 koní, nicméně interiér se vyrovnal mnohem dražším modelům. V Aston Martinu si dali záležet, aby si potenciální majitelé užívali luxusu i v tak malém automobilu.

Úprav se dočkal i exteriér, který dostal charakteristickou masku chladiče nebo upravené přední a koncové světlomety. Cena vozu se pohybovala okolo milionu korun, díky příplatkové výbavě jste se však mohli dostat i na částky mnohem vyšší, za které byste si mohli pořídit hezky vybavené BMW řady 5.

Aston Martin Cygnet nicméně doplatil na nepříliš fungující evropské ekonomiky. Vozu by možná také pomohla čistě elektrická verze, díky které by vůz mohl bezplatně jezdit do center vybraných evropských metropolí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: