Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen XL Sport dostane motor z Ducati

News

28.09.2013

Zatímco superúsporný Volkswagen XL1 zaujme především spotřebou 0,9 litru nafty na 100 km, verze XL Sport s motorem Ducati a výkonem 190 koní potěší především nadšence do jízdy.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volkswagen XL1 je jedním z těch megalomanských projektů, kterými se proslavil Ferdinand Piëch. Tento Rakušan a předseda představenstva Volkswagen Group má na svém kontě ještě luxusní Phaeton a nejrychlejší a nejdražší automobil světa Bugatti Veyron. Všechny tyto projekty jsou vysoce ztrátové, například takový Veyron stojí největší automobilku 118 milionů korun za každý vyrobený kus. Podobně je na tom i superúsporný XL1, který se pyšní spotřebou 0,9 litru nafty na 100 km. Zatímco tento model je hybrid, verze XL Sport s motorem z Ducati zaujme především jízdními zážitky.

Jak jistě víte, Ducati přešlo minulý rok pod křídla Audi. Zatím se nezdá, že by legendární italské značce německá nadvláda nějak uškodila, spíš naopak. A ačkoliv se může zdát, že svět automobilů a motocyklů lze jen těžko propojit, Volkswagenu se to alespoň zčásti povedlo. Ferdinand Piëch totiž během přednášky na Vídeňské univerzitě ukázal studentům projekt XL Sport, který dostane motor původem od Ducati. Jednotka o objemu 1,2 litru disponuje výkonem 140 kW/190 koní, což modelu XL Sport o hmotnosti 795 kg dá až nečekaně dobrou dynamiku. Od svého úsporného sourozence se bude XL Sport lišit agresivnějším exteriérem se závodními polepy nebo speciálními lehkými koly.

Piëch se nicméně nezmínil, zda XL Sport zamíří v omezené míře do výroby, nebo to bude čistě ukázka schopností největší evropské automobilky. My bychom samozřejmě byli rádi za první variantu. Co vy?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: