Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Corvette Stingray dostane v budoucnu dvouspojkovou převodovku

News

28.09.2013

Koncern General Motors si patentoval novou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Jedním z prvních modelů, do kterých převodovka zamíří, bude velmi pravděpodobně sedmá generace legendární Corvette.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automatické převodovky se dvěma spojkami byly dosud záležitostí především evropských výrobců. Kromě supersportovních modelů jako jsou Ferrari 458 Italia nebo McLaren MP4-12C najdeme dvouspojku také v běžných modelech typu Škoda Octavia nebo Volkswagen Golf. Nenechat si trh s dvouspojkami příliš utéct zamýšlí také největší americký výrobce osobních automobilů. Koncern GM si totiž nechal patentovat novou převodovku se dvěma spojkami a sedmi rychlostními stupni. Toto převodové ústrojí zamíří především do výkonných modelů, jako je například nová Corvette Stingray, která si o tuto převodovku vyloženě říká.

U GM to však nebude jediná novinka. Chystá se také nová automatická převodovka s hydrodynamickým měničem. Zatímco v současné době disponují vozy koncernu GM nejvíce šestistupňovým automatem, v budoucnu by měly modely dostat až osmirychlostní převodovku. Americké automobilky v současné době nabízejí dokonce devítistupňový automat (nový Jeep Cherokee), takový Ford nicméně vyvíjí automatickou převodovku s dokonce deseti rychlostmi. Hon za co nejvyšší počtem kvaltů není jen marketingovým tahem, automobiloví výrobci jsou nuceni přistoupit na tento krok především z důvodu snižování průměrné spotřeby a emisí. A vícestupňové automatické převodovky dokážou s motorem pracovat efektivněji, což se pozitivně odráží na spotřebě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: