Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Novinky u Škody: v plánu je malé a velké SUV

News

26.09.2013

Domácí automobilka chystá hned dva crossovery. Jedním z nich bude kompaktní model, který bude vycházet z Volkswagenu Taigun. Druhým a podstatně větším pak sedmimístný crossover, jenž si vezme inspiraci z konceptu CrossBlue od mateřského VW.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Móda crossoverů všech velikostí stále nabírá na síle. Prakticky každý druhý nový model má vyšší světlou výšku a v lepším případě také pohon všech kol. Zatímco Škoda má v současné době v nabídce pouze jedno SUV, v blízké budoucnosti se paleta podobně zaměřených modelů rozšíří o další dva zástupce. První novinkou, o které se velmi nahlas spekuluje, je malé SUV postavené na základech chystaného Volkswagenu Taigun. Ten se zatím představil pouze jako studie, nicméně o jeho sériové výrobě je prakticky rozhodnuto. Malé SUV Škoda bude využívat především tříválcové motory, které se představí zejména ve své přeplňované podobě. Vůz bude standardně vybaven pohonem předních kol, o čtyřkolce, která by zvýšila spotřebu i cenu, se velmi pravděpodobně neuvažuje.

Druhou novinkou bude SUV s prozatimním názvem Snowman. Vůbec poprvé se u Škody v moderních dějinách dočkáme až sedmimístného interiéru. Vůz měl podle některých zpráv vycházet z příští generace Tuaregu, nicméně podle všeho dostane velké SUV od Škody nejdelší verzi platformy MQB. Její použití zajistí přijatelnou základní cenu, což by v případě příbuznosti s Tuaregem bylo vyloučeno. Hlavním tahákem Škody Snowman bude prostor, který je pro domácí automobilku tak typický. Co se týče designu, ten bude vycházet z konceptu CrossBlue, který se pyšnil robustním vzhledem. Hlavními odbytišti budou především trhy v Rusku a Číně, nicméně i v Evropě bude velké SUV jedním z taháků nabídky domácího výrobce. Na sériový model si navíc ani nebudeme muset dlouho počkat, jeho premiéra totiž proběhne již v roce 2015.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: