Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW řady 1 s karoserií sedan přijde až v roce 2017

News

26.09.2013

BMW si s konkurentem pro Audi A3 sedan a Mercedes-Benz CLA dá řádně na čas. Stylový sedan s pohonem předních kol se totiž na trhy dostane až v roce 2017.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Už se to blíží, doba, kdy BMW představí první sériovou předokolku ve své historii, je prakticky tady. Kromě nového BMW 1 GT, praktického kompaktního MPV, dostane novou modulární platformu UKL1 s pohonem předních kol také jedničkový sedan, který automobilka uvede ale až za 4 roky. Pro BMW představují modely na platformě UKL1 zásadní posun v oblasti efektivní výroby a nižších emisí. Model 1 Sedan bude důležitý především na těch trzích, kde tříprostorová karoserie patří k nejžádanějším. Jako první se tedy dočkají Spojené státy a Čína, tedy země, kde je navíc oproti Evropě velký prodejní potenciál.

Kromě pohonu předních kol budou muset fanoušci mnichovských vozů přečkat další šok v podobě přeplňovaných zážehových a vznětových motorů. Tříválec slouží k pohonu i hybridního kupé i8, kde společně s elektromotorem dává kombinovaný výkon 266 kW/362 koní. Nový motor 1.5 TwinPower Turbo postupem času dostane i do větších modelů, nasazení ve třídě 3 je prakticky jistota. Kromě klasických verzí se dočkáme i plug-in hybridů, na kterých BMW spolupracuje s Toyotou.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: