Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW Alpina D3 Bi-Turbo má české ceny

News

25.09.2013

Maximální rychlost 278 km/h, 257 kW (350 koní), 700 N.m, zrychlení 0–100 km/h za 4,6 s a spotřeba jen 5,3 l/100 km. Tahle turbodieselová paráda startuje na částce 1 485 550 Kč za verzi sedan.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

První turbodieselový model D3 z Buchloe se objevil v roce 2005 jakožto přeplňovaný 4válec s objemem 2 litry. Tato D3 byla později vylepšena a stala se modelem Bi-Turbo, přičemž v tomto procesu získala podstatně více kultury řízení a výkonu.

Společně se širokou řadou designů karoserií a typicky harmonickou interakcí výkonu, vyváženosti a řízení, se tento model stal dosud nejprodávanějším modelem BMW Alpina, přičemž bylo dodáno přes 2 000 vozů. Pro fandy benzinového motoru má exkluzivní automobilka typický model B3 Bi-Turbo.

Novinka s motorem z D5 a XD3

Nová D3 Bi-Turbo představená na Frankfurt Motor Show 2013 je dalším logickým a konzistentním krokem. Používá však řadový šestiválcový vznětový motor o objemu 3 litry s dvojitým přeplňováním, známý z D5 Bi-Turbo a nejnověji také z XD3. Kromě velkého specifického výkonu 117 koní na litr objemu je působivá vynikající kombinovaná spotřeba paliva podle normy ECE, která činí pouhých 5,3 l/100 km, a emise CO2 ve výši 139 g/km.

Osmistupňová převodovka od ZF má kromě automatického módu také 2 režimy řazení a je nám všem už dobře známá. I díky optimalizaci její řidicí jednotky zrychlí D3 Bi-Turbo z 0 na 100 km/h za dieselově nepůsobících 4,6 vteřiny a dosáhne maximální rychlosti 278 km/h. Kromě toho se prý zájemci mohou navzdory spalovanému palivu těšit na pěkný zvuk podpořený výfuky Akrapovič.

Seznam kapitol

Bude i pěkně brzdit

Optimální brzdové hodnoty poskytuje 18palcový výkonný brzdový systém s 370mm brzdovými kotouči vpředu a 345mm brzdovými kotouči vzadu. Hliníkové třmeny (čtyřpísté na přední nápravě a dvoupísté na zadní nápravě), v modré barvě a s logem ALPINA, zajišťují společně s destičkami velmi odolnými proti teplotám stabilitu pedálu a jeho vynikající reakci.

Nadstandardní pohon všech kol, který zkrátí zrychlení na stovku o 0,1 s, je k dispozici pro D3 Bi-Turbo v kombivariantě Touring, využívá technických možností systému BMW xDrive.

Seznam kapitol

Slušný základ

Nový model D3 Bi-Turbo disponuje praktickou škálou standardní výbavy, včetně sportovních sedadel, klimatizace a xenonových čelních světlometů. Prahové lišty, rohožky, emblémy na opěrkách sedadel, modrá palubní deska a ručně prošívaný sportovní volant potažený nejkvalitnější kůží LAVALINA jsou diskrétními odkazy na exkluzivní původ vozu. Ale jak známo, u Alpiny se individualizacím meze téměř nekladou... Stačí zajít k autorizovanému prodejci BMW Invelt a objednávat.

Seznam kapitol

Ceny - BMW Alpina D3 Bi-Turbo:

Sedan Switch-Tronic – od 1 485 550 Kč
Touring Switch-Tronic - od 1 532 750 Kč
Touring Switch-Tronic AWD - od 1 624 460 Kč

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: