Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Čínské kroky ze stínu?

News

25.09.2013

Na kvalitu, potažmo bezpečnost čínských vozů se pravidelně snáší vlna kritiky. Ale čínsko-izraelský počin jménem Qoros 3 Sedan si z nárazových testů Euro NCAP odnáší překvapivě plný počet hvězd. To jsou nám věci!

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Sedan nacházející se na hranici nižší střední a střední třídy dosáhl v testech Euro NCAP velmi dobrého výsledku a to takřka ve všech kategoriích. Dokonce i pro mnohé těžko zdolatelná úroveň ochrany chodců pro něj nebyla žádný problém.

Soubor bezpečnostní výbavy v testovaném 4dveřovém sedanu obsahoval vše potřebné pro dosažení nejvyššího hodnocení v oblasti asistenčních systémů, tedy elektronicky stabilizační systém, omezovač rychlosti, bezpečnostní pásy s předpínači a omezovačem síly na sedadlech vpředu, 6 airbagů i upomínku na nezapnutý pás na všech sedadlech.

Ochrana dospělých a dětských pasažérů

Po čelním nárazu bylo patrné, že je různě rozměrným a sedícím pasažérům poskytnuta dobrá ochrana všech částí těla. Boční náraz zmíněné potvrdil, jelikož Qoros při něm získal plné hodnocení a při nárazu do sloupu také dobrou ochranu pánve a dostatečnou ochranu hrudníku.

Při nárazu zezadu byla zjištěna taktéž dobrá ochrana krční páteře. Celkový výsledek 95 % ze 100 % možných je přesto s podivem.Maximum ochrany poskytuje čínský vůz 18měsíčnímu a 3letému dítěti, které je usazeno na zadním sedadle v dětské sedačce. 

Seznam kapitol

Ochrana chodců a asistenční systémy

Za ochranu nohou chodců byly konstruktéři pochváleni za přední nárazník. Hranu kapoty mířící do pánevní oblasti chodců by šlo ještě vylepšit, ale převážně dobrý výsledek se v této kategorii tak často nevídá. Povrch kapooty je vůči chodcům ohleduplný a větším problémem by mohla být oblast A-sloupků. Zisk 81 % za asistenční systémy je pěkným výsledkem.

Seznam kapitol

Posměch se mění v údiv

Qoros 3 Sedan ukazuje, že se výrobce rychle učí a dokonce už dokáže z hlediska bezpečnosti postavit vůz, od něhož by se řada vozů zavedených značek mohla ledacos učit. Celkově získává 88 % ze 100 možných, což mu poprávu zajišťuje zisk maximálního hodnocení organizace Euro NCAP.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: