Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rodina výkonných Abarthů se rozroste o Pandu nebo 500L

News

24.09.2013

Znovuoživená značka Abarth, pod níž vyjíždějí ostré Fiaty 500 a Punto, dostane v příštích letech do rukou další modely italské automobilky. Jedním z nich bude malé MPV 500L, spekuluje se také o výkonné Pandě, která by navázala na skvělou Pandu 100HP minulé generace.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Fiat nemá v poslední době moc příležitostí, kterými potěšil své fanoušky. Alespoň menší úsměv na tváři vykouzlí ostré Fiaty Abarth, a to konkrétně malá pětistovka nebo Punto. K těmto dvěma modelům se v příštích letech přidá ještě minimálně jeden. Nejvíce se totiž mluví o Fiatu 500L Abarth, který by zamířil například proti Mini Countryman Cooper S. Italský štírek dostane známý přeplňovaný čtyřválec 1.4 MultiAir o výkonu 132 kW/180 koní, který by v rámci paketu essesse mohl dostat několik koní navíc.

Podle Marca Magnaniniho, šéfa evropské větve Abarthu, je však možné, že kromě 500L Abarth se dočkáme také výkonnější Pandy, která by navázala na velmi povedenou verzi 100 HP minulé generace. Ta používala atmosférický čtyřválec o výkonu velmi skromných 74 kW/100 koní, nicméně po stránce jízdních vlastností patřila na samotný vrchol v kategorii malých hot hatchů. V příštích letech navíc nastane menší obměna modelů, která bude zahrnovat především novou generaci Punta. To se v rámci kompletování modelové řady opět dočká verze Abarth, který by konečně mohla plnohodnotně soupeřit s Renaultem Clio R.S. nebo Fordem Fiesta ST, která momentálně vládne segmentu kompaktních hot hatchů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: